FANDOM


Witaj na Wiki Świata Dysku

Jesteśmy internetową encyklopedią dotyczącą książek Terrego Pratchetta z cyklu o Świecie Dysku i wszystkiego co z nimi jest związane. Ty też możesz pomóc nam ją tworzyć. Nie musisz nawet zakładać bezpłatnego konta!


Artykuł na medal

Kosiarz (Reaper Man) - jedenasta książka z cyklu, a druga skupiająca się wokół Śmierci opublikowana po raz pierwszy w 1991 r.

Opis Wydawcy

Śmierć zaginął, zapewne już... gdzieś odszedł. A to prowadzi do chaosu, jaki pojawia się zawsze, kiedy ulega załamaniu ważny społecznie sektor usług. Pan Reg Shoe, aktywista Martwych Praw - "Połączmy swe siły, bo inaczej leżymy" - nagle ma więcej pracy, niż mógłby sobie wymarzyć. A niedawno zmarły mag Windle Poons budzi się w trumnie i odkrywa, że powrócił na świat jako zwłoki. Ale to właśnie Windle i członkowie niezbyt przerażającej grupy nieumarłych z Ankh-Morpork muszą uratować świat dla żyjących. Tymczasem daleko od miasta, na małej farmie, pewien mroczny przybysz okazuje się znakomitym kosiarzem. Plon czeka na żniwa... A poza tym czeka go całkiem inna walka. Czytaj dalej...

Czy wiesz...

Jak pomóc?

Chcesz pomóc? Stwórz całkiem nowy artykuł, wpisując jego tytuł w polu poniżej i klikając utwórz:

lub rozwiń jeden z zalążków artykułów.

Losowy cytat

Było coś takiego w Maurycym, że – choć nie miał kieszeni – czuło się konieczność codziennego sprawdzania stanu kasy.
―   źródło


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.