FANDOM


Kolor Magii
Kolor Magii
Postacie Rincewind,

Dwukwiat, Bagaż

Miejsca Ankh-Morpork,

Zmokberg, Krull, Świątynia Bel-Shamharotha

Informacje
Wydana 1983
W Polsce 1994
Autor tłumaczenia Piotr Cholewa
Okładka J. Kirby
Chronologia
Cykl o Rincewindzie
Poprzednia (-)
Następna Blask Fantastyczny


Kolor Magii (The Colour of Magic) - pierwsza książka cyklu Świata Dysku wydana w Wielkiej Brytanii w 1983 r. Jej polski przekład ukazał się w 1994 r, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka (ISBN8374690973)


Opis z okładkiEdytuj

W odległym, trochę już zużytym układzie współrzędnych, na płaszczyźnie astralnej, która nigdy nie była szczególnie płaska, skłębiona mgiełka gwiazd rozstępuje się z wolna... Spójrzcie...

Zarys FabułyEdytuj

UWAGA! Zawiera spoilery!

Główny bohater Rincewind to niekompetentny i tchórzliwy, ale obdarzony zadziwiającym instynktem przetrwania mag. Wbrew własnej woli zostaje przewodnikiem pierwszego w świecie Dysku turysty, naiwnego i bogatego Dwukwiata. Razem uciekają z wielkiego pożaru trawiącego największe miasto Dysku - Ankh-Morpork i wyruszają w podróż dookoła świata. Nie są świadomi, że ich losy są rozgrywaną przez bogów grą.

Podczas swojej podróży trafiają do świątyni Bel-Shamharotha, gdzie spotykają jednego z bohaterów świata Dysku - Hruna. Razem wyruszają do Zmokbergu, ojczyzny smoków zrodzonych z czystej wyobraźni. Tam zostawiają bohatera, a sami ruszają dalej i po serii wypadków trafiają do wodospadu krańcowego . Zostają uratowani przez morskiego trolla Tethisa, a grupa hydrofobicznych magów zabiera ich do Krulla, gdzie mają zostać złożeni w ofierze, aby Los uśmiechnął się do ekspedycji, której celem jest poznanie płci wielkiego A'Tuina

Kolejna książka serii - Blask Fantastyczny, jest bezpośrednią kontynuacją Koloru Magii. 


PostacieEdytuj

GłówneEdytuj

PoboczneEdytuj

WspomnianeEdytuj

MiejscaEdytuj

InneEdytuj

RasyEdytuj

OrganizacjeEdytuj

Potrawy i NapojeEdytuj

FaunaEdytuj

FloraEdytuj

PozostałeEdytuj


CiekawostkiEdytuj

Tytuł książki pochodzi od ósmego koloru tęczy, koloru magii - oktaryny, która w Świecie Dysku towarzyszy wypowiadanym zaklęciom.

Zobacz teżEdytuj

Kolor Magii (film)

Kolor Magii (komiks)

Kolor magii obraz